Arda Katırcıoğlu
BİZİ ARAYIN!
+90 212 296 74 42
Bize Sorun
Medikal Estetik Uygulamalar
Facebook' da Beğen
 
Lazerle Sivilce Tedavisi Lazerle Akne Tedavisi Fiyatları

Lazerle Sivilce Tedavisi 


Akne ya da yaygın isimlendirilmesi ile sivilce yağ üreten bezlerin uzun süren ve tekrarlayan iltihabi bir hastalığıdır. Sivilce günümüzde en sık rastlanan cilt problemlerinden biridir.
lazerle sivilce tedavisiSivilce hayatın bir evresinde tüm toplumu rahatsız etmiş ya da ilgilendirmiş bir durumdur. Ergenlik yaşlarında kızlarda daha erken ortaya çıkmaktadır. Kızlarda 17-18 yaşlarında, erkeklerde ise 18-19 yaşlarında ortaya çıkar ve 21-23 yaşlarına doğru iyileşmeye başlar. Bununla beraber ergenlik çağına has değildir ve yirmili otuzlu yaşlarda da başlayabilir.

Kadın ve erkekte eşit sıklıkta görülür. Bazen ergenlik çağından erişkine kadar uzun yıllar devam edebilir.

Deride siyah noktalar, kızarık sivilceler, bazen derin kist ve nodüller, tedavi edilmediğinde de izlerle kendini gösterir. Çoğunlukla ergenlik çağında başlar.

Sivilce tedavisinde bir çok krem, ilaç, kimyasal peeling günümüze kadar kullanılmıştır. Günümüzde ise sivilcelerin hemen kontrol altına alınması ve iz kalmaması için özellikle iltahaplı sivilcelerde de etkili olan lazerle sivilce tedavisi yapılmaktadır. Lazerle sivilce tedavisi Q Switched Nd Yag lazerle özelliklede karbon peeling vasıtasıyla yapılmaktadır.

Lazerle sivilce tedavisinde cilde sürülen ve gözeneklerin arasına giren karbon parçacıkları patlatılarak cildin ve cilt altı dokunun yenilenmesi, sivilcelerin geçmesi, cildin yağlılık oranının düzelmesi ve gözeneklerin kapanması amaçlanır.

Lazerle sivilce tedavisi 10 gün aralarla 3-5 seans yapılmaktadır. Tedavi sonrasında ciltte herhangi bir kızarıklık olmamakta, hastalar normal hayatlarına hemen geri dönebilmektedir. Lazerle sivilce tedavisi sonrasında ciltte de yenilenme olduğundan diğer tedavilerden farklı olarak sonradan sivilce çıkma olasılığıda oldukça azalmaktadır. Sivilce izlerine ise fraksiyonel lazer uygulanmaktadır.Tavsiye Et    Yazdır


 
 
İLETİŞİM BİLGİLERİ
Adres: Valikonağı Caddesi Bina No:73 Kat:7 Daire:7
Nişantaşı İstanbul
E-Mail: mia@miaplast.com
Telefon: 0212 296 74 42
 
SOSYAL PAYLAŞIM

Bu sitede Mplus Portal yazılımları kullanılmaktadır.