Arda Katırcıoğlu
BİZİ ARAYIN!
+90 212 296 74 42
Bize Sorun
Medikal Estetik Uygulamalar
Facebook' da Beğen
 
Lazerle Sivilce İzi Tedavisi Sivilce İzleri Tedavi Fiyatları

Lazerle Sivilce İzi Tedavisilazerle sivilce izi tedavisiSivilce (akne) sonrası kalan izler sivilce (akne) esnasında oluşan reaksiyonun yaygınlığı ve derinliğinin derecesine bağlıdır. Reaksiyonun şiddeti sivilce izlerinin tipini, derinliğini ve izleri belilemiş olur.

Yüzeyel sivilce izlerinde derinin yüzeysel tabakaları etkilenmiştir. Sivilce izleri kırmızı bazen kahverenkli renkte olabilir. Sivilce izleri deriden hafif bir şekilde çöküktür. Yüzeysel sivilce izleri olan hastalar tedaviden daha iyi yanıt alırlar.

Derin sivilce izlerinde ise,derinin skar yapan daha derin tabakaları etkilenmiştir. Deriden çukur bir şekilde kırmızı, kahverenkte ya da deri renginde olabilir.

Sivilce izlerinin tedavisi sonuç açısından sabır gerektiren bir durumdur. Sivilce izlerini tamamen yok edebilmek mümkün değildir. Ancak daha iyi hale getirilebilir. Kimyasal peeling in ise sivilce(akne) izleri tedavisinde bir yeri yoktur.

Sivilce izi tedavisini 3 grupta toplayabiliriz.

1.Fraksiyonel lazer ile sivilce izi tedavisi (Non ablatif lazer sivilce izi tedavisi)
2.Erbium Yag Lazer, CO2 karbondioksit lazer ile ablatif sivilce izi tedavisi )lazer dermabrazyon)
3.Dermabrazyon (Mekanik Cilt Soyma)

Fraksiyonel Lazerle Sivilce İzi Akne İzi Tedavisi

sivilce izi tedavi fiyatları, akne izleriFraksiyonel lazerle ameliyatsız olarak sivilce izleri en aza indirgenebilir. Fraksiyonel lazer ile ortalama 3 seans içerisinde büyük oranda sivilce izleri azalacaktır. Daha fazla yapılması daha da iyi sonuçlar getirecektir. Derin olan sivilce izleri hafifleyecek, hafif olan sivilce izleri düzelecektir. İzlerin çapı küçülecek, derinlikleri azalacak, gözenekler sıkılaşacak, sivilce lekeleri geçecektir. Uygulama sonrası downtime yani kızarıklık döneminin oldukça kısa olması, hastaların kolaylıkla günlük yaşamlarına dönmelerini sağlar.

Fraksiyonel lazer sivilce izi tedavi sırasında hastalar hafif bir yanma hissi duyar. Bu yanma hissi rahatlıkla tolere edilebilecek bir yanma hissidir. Sonrasında hastada 4 gün süren kızarıklık ve noktasal pullanma oluşur. Bu süreç genelde 4 gün sürmektedir. Hastalar tedavi sonrasında hemen normal hayatlarına geri dönebilir, ertesi gün makyaj yapabilecek hale gelirler. Bu sürenin sonunda ciltte gerginlik ve yenilenme meydana gelir.

Kliniğimizde hem ECO2 Karbondioksit Fraksiyonel lazer hem de Erbium Yag Fraksiyonel Lazer ile sivilce izi uygulaması yapılmaktadır.

Özellikle karbondioksit lazer ile yapılan sivilce izi tedavisi sonrasında hastalar 1 hafta sonrasında sonucu net bir şekilde görebilmektedirler. 1 ay sonra ise sonuç daha da iyi olmaktadır. Bu lazerle 1 seanslık uygulama bile sivilce izi tedavisinde sonuç vermektedir. Elbette daha iyi sonuçlar için hastaların en azından 3 seans bu lazer tedavisini görmesi hatta ne kadar fazla yaptırırsa o kadar olumlu etkiler olabilecektir. Sık sorulan sorulardan bir tanesi sivilce izi tedavisi fiyatlarıdır. Lazerle sivilce izi tedavisi fiyatları seans sayısına ya da paket tedavi olup olmamasına bağlı olarak değişmektedir. Sivilce izi tedavisi fiyat bilgileri için doktorunuza müracaat etmeniz gerekmektedir.

Erbium Yag Lazerle Sivilce İzi Akne İzi Tedavisi

Erbium lazerle lazer dermabrazyon yaparak yani ablatif olarak cilt soyma yapılarak sivilce izleri en aza indirilebilir. Lazer dermabrazyon fraksiyonel lazerin aksine tek seferde yapılabilmektedir.

Uygulama için lokal anestezi ya da sedasyon anestezisi gerekmektedir. Hastanın cilt yüzeyi lazer ile kontrollü bir şekilde soyularak sivilce izleri yok edilmektedir. Bu teknikte yüzeyel izler geçecek derin izler ise hafifleyecektir. Erbiyum lazerle yapılan ablatif cilt soyma işleminden sonra hastaya birkaç gün pansuman uygulanır. Pansuman açıldıktan sonra kızarıklık yaklaşık 1 hafta içerisinde pembe renge dönecektir. Derinin tam rengini alması ise bir ay kadar zaman alacak, iyileşme ise 6 ay kadar devam edecektir.

Mekanik Dermabrazyon İle Sivilce İzi Tedavisi

Dermabrazyon, yada mekanik peeling derinin üst tabakasının zımparalanması işlemidir. Sıklıkla iyileşen sivilcelerin bıraktığı izlerin, çukurların, lekelerin ya da deriden kabarık yara izlerinin azaltılması için uygulanır.

Dermabrazyonla derinin en üst tabakası kontrollü bir şekilde soyulmaktadır. Bu tabaka soyulduğunda vücut çok hızlı bir şekilde yeni dokuyu getirerek, daha pürüzsüz, gergin ve taze bir deri tabakası ortaya çıkartır. Özellikle sivilcelerin bıraktığı izlere, çukurlara uygulandığında yüzeyel olanlar geçmekte, derin olanlar ise daha belirsiz hale gelmektedir. Ameliyat loakl, sedasyon ya da genel anestezi altında yapılmaktadır. Hastaya birkaç gün pansuman uygulanır. Pansuman açıldıktan sonra kızarıklık yaklaşık 1 hafta içerisinde pembe renge dönecektir. Derinin tam rengini alması ise bir ay kadar zaman alacak, iyileşme ise 6 ay kadar devam edecektir.Tavsiye Et    Yazdır


 
 
İLETİŞİM BİLGİLERİ
Adres: Valikonağı Caddesi Bina No:73 Kat:7 Daire:7
Nişantaşı İstanbul
E-Mail: mia@miaplast.com
Telefon: 0212 296 74 42
 
SOSYAL PAYLAŞIM

Bu sitede Mplus Portal yazılımları kullanılmaktadır.